Instapaper Android Uygulaması

Geçmişte okuma işlemini kitaplar, gazeteler gibi basılı yayınlar üzerinden gerçekleştirirdik fakat günümüzde akıllı telefonların ve tabletlerin gelişmesi ile birlikte bir çok insan okuyacağı şeyleri bu elektronik cihazlarda depolamaya başladılar. Yüzlerce kitabı aynı anda bir e book içerisinde barındırabiliyor olmak, çantamızda bir kütüphane taşıyabiliyor olduğumuz anlamına geliyor. Yolda, otobüste, okulda okumak istediğimiz yazılara böylelikle kolay bir şekilde ulaşabiliyoruz.

Gördüğünüz Makaleleri Kaydedin

İnternet sitelerinde dolaşırken bir çoğumuz ilgimizi çeken makalelere denk geliriz. Ancak çoğu zaman bu makaleleri okuyacak vaktimiz olmayabilir. Bizi ilgilendiren bir haber gördüğümüz zaman onu okumak isteriz fakat vakit buna elverişli değildir. İşte bu konuda yardımımıza yetişen İnstapaper uygulaması, okumak istediğimiz şeylere daha sonra erişebilmemiz için onları bizler için saklar. Üstelik çevrimdışı ulaşma imkanı da sunamsı, onu bu alanda eşsiz bir uygulama yapmaktadır.

Gereksiz Kısımlardan Arınmış Sayfalar

Bir haber sitesinde ilgimizi çeken bir teknoloji haberi görmüş olalım. Bunu okumak istediğimiz zaman açılan sayfada haber metninin yanı sıra, reklamlar, başka haberlerin başlıkları gibi bir sürü gözü yoran şey olacaktır. Fakat İnstapaper uygulamasını kullanarak kaydettiğimiz yazılar, bu sayfalardaki gereksiz ayrıntılardan arındırılmış olur. Yani bu aplikasyonda sadece bizim okuyacağımız kısımlar bulunmaktadır. Bu uygulama ayrıca kaydettiğimiz yazıları cihazımız internete bağlıyken ön belleğine kaydeder. Böylece metro gibi internetin çekmediği yerlerde de okumak istediğimiz yazılara ulaşma imkanını bizlere sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir